Szukaj

Kiedy jako studenci szukamy mieszkania do wynajęcia to najlepiej jest zacząć poszukiwania samemu i to z odpowiednim wyprzedzeniem. Im bliżej roku szkolnego tym trudniej jest znaleźć właściwe mieszkanie a i ceny są coraz wyższe. Oczywiście szukanie samemu jest uciążliwe, jednak pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeżeli zlecimy poszukiwanie nieruchomości do biura nieruchomości wówczas musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli zapłacić prowizję. Często jej wysokość to jednomiesięczny czynsz, więc chyba każdy przyzna, że to dość znaczna kwota. Alternatywą dla agencje nieruchomości są specjalne agencje, które prowadzone są przez studentów i udostępniają za darmo adresy mieszkań do wynajęcia. Takie wyjście jest najkorzystniejsze z punku widzenia naszych finansów, jednak nie liczmy na zbyt wiele. Ludzi, którzy udają się do takich miejsc jest bardzo wielu, więc siłą rzeczy nie wystarczy dla każdego ofert atrakcyjnych mieszkań. Mimo wszystko najlepiej rozpocząć samemu poszukiwania w Internecie pod koniec roku szkolnego, wówczas wiele mieszkań się zwalnia i zapewne znajdziemy takie jak nas interesuje.
Poprzedni artykuł opisywał, w jaki sposób rozpocząć poszukiwania mieszkania i jak się do nich przygotować. Dzisiaj chciałbym poruszyć aspekt techniczny o poszukiwaniu mieszkania. Pierwsza podstawowa sprawa to określenie kwoty, jaką możemy przeznaczyć na mieszkania.

Kolejny element to zakreślenie sobie lokalizacji, w jakiej chcemy mieszkać jak również sprecyzowanie czy ma być to nowy budynek czy będziemy skłonni również zamieszkać w starszym. Oczywiście również musimy ustalić ile metrów ma mieć nasze wymarzone mieszkanie. Uzbrojeni w taką wiedzę rozpoczynamy poszukiwania. Jeżeli mamy dużo czasu możemy sami śledzić Internet i wyszukiwać najciekawszych ofert. Jeżeli jednak czas jest towarem u nas deficytowym to warto jest skorzystać z usług pośrednictwa biura nieruchomości. Oczywiście jest to związane z pewnymi kosztami jednak oszczędza nam po pierwsze sporo czasu a po drugie możemy dzięki temu spać zupełnie spokojnie, ponieważ mamy pewność że transakcja będzie dla nas bezpieczna i kupimy „czyste” mieszkanie.

Dodaj komentarz