Szukaj

Zimy w naszym kraju coraz częściej są coraz bardziej mroźne. Powinno nas to skłonić do przemyślenia sprawy ogrzewania w naszym domu i zainwestowania również w ocieplenie naszego domu. Są to dwie rzeczy, które pomogą nam przeżyć zimę a do tego wpłyną korzystnie na nasze finanse. Tradycyjnie budynek ocieplamy z zewnątrz używając styropianu, jednak jest to związane ze znacznymi kosztami. Na te koszty wpływa dość wysoka cena styropianu jak i samej robocizny. Zwłaszcza, jeżeli nasz budynek ma 2 lub 3 kondygnacje, to wówczas musimy się liczyć ze znacznym wydatkiem na same rusztowania. To jednak jeszcze i tak nie jest najdroższa część ocieplania. Po obłożeniu domu styropianem nie wygląda on zbyt zachęcająco i następny poważny wydatek to zrobienie elewacji. Tutaj w zależności od wybranych materiałów i powierzchni naszego domu koszty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak więc jak widać ocieplenie domu wraz z wykonaniem nowej elewacji jest zabiegiem drogim, jednak zawsze się opłacającym i zwróci się po pewnym czasie.
Kiedy już odpowiednio przygotowaliśmy podłogę do położenia wykładziny i odleżała już swoje bierzemy się za jej układanie. Pierwszym krokiem w przypadku wykładzin różnokolorowych jest przymierzenie ich na sucho. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że brzmi to banalnie, jednak uwierzcie mi że wiele osób rozpoczyna od nakładania kleju a dopiero potem mierzy.

Takie działanie oczywiście może być opłakane w skutkach, ponieważ jak klej już nam złapie, wówczas na korektę będzie zdecydowanie za późno. Rozpoczynając montaż pamiętajmy, że wykładzinę montujemy od ściany znajdującej się jak najdalej od wejścia. Wykładzinę generalnie powinniśmy kleić na całej powierzchni, jednak w przypadku jeżeli powierzchnia klejonej wykładziny nie jest zbyt duża i nie przekracza 25 mkw. To wówczas wystarczy że posmarujemy boki wykładziny. Jednak, jeżeli mamy zamontowane ogrzewanie podłogowe to wówczas musimy odstąpić od tej zasady i kleić wykładzinę na całej szerokości bez względu na jej rozmiar. Wykładzina nadaje się do korzystania po 48 godzinach.

Dodaj komentarz