Szukaj

Małe mieszkanie w przeciwieństwie do dużego często wymusza na nas konieczność łączenia różnych funkcji poszczególnych pomieszczeń. Dla lepszego efektu i aby zyskać dodatkową przestrzeń zazwyczaj wiele osób decyduje się na formę otwartej kuchni na salon. Jest to o tyle wygodne, że możemy na przejściu postawić rozkładany stół i wówczas będzie on pełnił funkcję zarówno do spożywania posiłków jak i może być naszym miejscem do pracy. Połączony salon z kuchnią również pełni rolę pokoju dziennego jak i jadalni. Oczywiście warunkiem takiego podziału jest posiadanie przynajmniej dwu pokojowego mieszkania. Kolejnym istotnym elementem podczas planowania pomieszczeń jest układ kuchni. Musi ona być funkcjonalna a w przypadku, jeżeli jest otwarta na salon również musi mieć wiele miejsc gdzie możemy pochować naczynia lub talerze. W przypadku otwartej kuchni musi w niej panować zawsze porządek żeby ewentualni goście, jacy nas odwiedzą na widzieli resztek po naszym obiedzie. To tyle jeżeli chodzi o funkcje kuchni otwartej.
Zazwyczaj w małym mieszkaniu do czynienia mamy z małą łazienką. Jest to zrozumiałe i oczywiste. Trudno sobie wyobrazić 6 metrową łazienkę w 40 metrowym mieszkaniu. Dlatego prawidłowe zaprojektowanie funkcjonalności małej łazienki wymaga od nas pewnego pomysłu. Łazienka, pomimo że jest mała musi spełniać swoje podstawowe przeznaczenie a do tego powinna być jak najbardziej przyjazna dla wszystkich użytkowników. Pierwszy wybór to decyzja czy montujemy wannę czy kabinę. Oczywiście mało prawdopodobne żeby w malej łazience w bloku zmieściło się to i to. Ewentualnie możemy zamontować wannę z kabiną prysznicową. Kolejnym istotnym elementem w łazience jest decyzja czy montujemy pralkę.

Pralka w łazience jest bardzo często spotykana, jednak może lepszym miejscem będzie znalezienie powierzchni w kuchni? Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie zmieścić pralki w kuchni to opcją jest wybicie dziury w ścianie i wstawienie w niej pralki. Pozwoli nam to oszczędzić powierzchnię w łazience a jednoczenie zyskamy miejsce w przedpokoju na dodatkową półkę.

Dodaj komentarz