Szukaj

Kiedy mamy w domu małą pannę nadchodzi czas na aranżację jej pokoju. Pamiętajmy podczas tych czynności, że pokój dla dziewczynki wcale nie musi mieć dużej ilości mebli. Zazwyczaj w zupełności wystarczają półki, jakiś mebel wolnostojący oraz coś do siedzenia, na przykład puf. Małą dziewczynka w swoim pokoju ma niezliczoną ilość swoich skarbów i zależy jej, aby były one schowane przed ciekawskim wzrokiem domowników. Dlatego ważne jest, aby miała pod ręką pudełeczka czy kartony, które umożliwią jej przechowywania swoich skarbów schowanych przed ludźmi a z drugiej strony pozwolą te skarby posegregować. Dobrym pomysłem, jeżeli mamy wnękę jest zrobienie w niej szafy. Nie mam tutaj jednak na myśli szafy tradycyjnej a jedynie powieszenie drążka i zakrycie całości kotarą. Z jednej strony zyskujemy miejsce do powieszenia kurtek lub innych ubrań a z drugiej jest to świetne miejsce gdzie nasza mała księżniczka będzie się mogła schować. Wieszanie sukienek w takim miejscu czy kostiumów powoduje, że nawet nie musimy zasłaniać tej szafy, oczywiście, jeżeli powieszone są starannie.
Kiedy jesteśmy na etapie oczekiwania dziecka i wiemy że niebawem się narodzi czas pomyśleć o zaplanowaniu pokoju dla noworodka.

Podczas planowanie pokoju dla maluszka musimy pamiętać, że to miejsce musi być niezwykle przyjemne dla małego, oprócz jednak walorów estetycznych pokój dla noworodka musi być również miejscem urządzonym bardzo funkcjonalnie. Nawet, jeżeli nie mamy zbyt dużego mieszkania i nie jesteśmy w stanie przeznaczyć dla niego całego pokoju to zawsze znajdziemy jakiś kąt. Podczas rozmieszczanie łóżeczka pamiętajmy o tym, aby było ono postawione jak najbliżej łóżka mamy. Jest to zarówno praktyczne rozwiązanie jak i może pomóc dziecku przyzwyczaić się z otaczającym go światem. Zwłaszcza, że noworodek potrzebuje całodobowej opieki i wówczas zdecydowanie łatwiej jest do niego wstawać. Jeżeli musimy spać w jednym pokoju warto jest oddzielić cześć dziecka o naszej. Do tego celu może posłużyć regał na książki. W ten sposób uzyskamy podział powierzchni mieszkania na część naszą i cześć przeznaczoną tylko i wyłącznie dla malucha.

Dodaj komentarz